Chase jest jednym z głównych bohaterów serii Psi Patrol. Jest szczeniakiem owczarka niemieckiego i drugim członkiem psiego patrolu. Jest psem policyjnym i szpiegowskim od sezonu 2. Jego głównym celem jest utrzymywanie porządku i kierowanie / ostrzeganie o ruchu w sytuacjach awaryjnych. Jego drugim celem jest śledzenie zaginionych zwierząt lub ludzi za pomocą jego sprzętu szpiegowskiego.

Chase jest szczeniakiem owczarka niemieckiego, który jest postrzegany jako dość dojrzały i poważny na misjach. Jest psem policyjnym / ochroniarskim. Jego główny kolor to ciemnoniebieski. Nosi policyjny kapelusz i jeździ samochodem o tematyce policyjnej, którego używa do misji.

Chase, będąc psem policyjnym, jest bardzo dojrzały, być może najbardziej dojrzały z grupy. Jest zdecydowanie liderem i patrzy na sprawy bardzo poważnie, choć ma swoje wzloty i upadki. Może być bardzo zabawny, gdy nie ma żadnych misji. On i Marshall są najlepszymi przyjaciółmi i rywalizują, ale robią to tylko dla zabawy. Podczas misji może pokazać swoją emocjonalną stronę, ale zawsze zaprzecza swojej poważnej stronie. Pomimo swojej poważnej natury bardzo troszczy się o inne szczenięta, a czasami płacze, gdy dzieje się coś naprawdę złego.

Chase, jak pokazano w serii, to owczarek niemiecki. Ma brązowe futro pokrywające ciało, jaśniejsze brązowe / brązowe futro na twarzy i łapach. Ma długi ogon podobny do bobra. W swoim normalnym stroju ma niebieski policyjny kapelusz z żółtym wykończeniem i czarnym dziobem. Jego kamizelka i stado młodych są niebieskie, z trzema żółtymi szewronami po każdej stronie, zwykle w randze sierżanta policji. Podczas noszenia ekwipunku Super Szpiega ma na sobie niebieski kask, buty i kamizelkę, z których wszystkie mają limonkowe wykończenia. Jego kask Super Szpieg ma również daszek, gdy jest potrzebny. Jego buty mają przyssawki, które można wykorzystać do chodzenia po ścianach.