everest kosmopiesek

Everest to husky, która zadebiutowała w odcinku drugiego sezonu. Jest śnieżnym szczeniakiem psiego patrolu, siódmym szczenięciem i dziewiątym ogólnym członkiem zespołu. Jej głównym celem jest usuwanie śniegu z dróg w sytuacjach awaryjnych i używanie haka do chwytania, aby dostać się z miejsca na miejsce. Oficjalna strona internetowa podaje, że jest ona najstarszym szczenięciem w wieku 8 lat.

Everest mieszkała na Biegunie Południowym, kiedy uratowała Jake’a, który właśnie miał spaść ze śnieżnej skały. Everestowi powiedziano następnie o psim patrolu, którego spotkała. Została oficjalnym członkiem (z własną odznaką).  Jak dotąd jest siódmym psim członkiem zespołu, a także drugą kobietą.

Everest to entuzjastyczny i pomocny szczeniak, który uwielbia występy ratownicze. Jest bardzo nadpobudliwa i zabawna. Jest bardzo dobrym przyjacielem Jake’a, do którego jest bardzo przywiązana. Everest uwielbia także jeść wszystko o smaku wątroby, takie jak smakołyki dla młodych wątróbek i sama wątroba.

Everest jest młodym husky. Ma szaro-lawendowe futro (zbliżone kolorem do skóry Rocky) i ma białe futro na łapach, klatce piersiowej i brzuchu. Jej ogon jest również szarawo-lawendowy, z białym futrem na dole. Ma niebieskie oczy i białe uszy. Nosi także dzianinową czapkę w kolorze żółto-turkusowym, bez której prawie nigdy jej nie widziała. Jej normalny strój składa się z turkusowej kurtki z pomarańczowym wykończeniem i białego puchu.