Rocky jest jednym z głównych bohaterów serii Psi Patrol. Jest samcem szczeniąt rasy mieszanej Eco i piątym członkiem Psiego Patrol. Nie wiadomo, jaka jest jego prawdziwa rasa. Jego głównym celem jest użycie przedmiotów z recyklingu do naprawy uszkodzonych przedmiotów, takich jak wieże ciśnień i bramki do piłki nożnej.

Rocky jest szczeniakiem z recyklingu. Jego główny kolor to zielony. Jest mieszańcem / mieszańcem ekologicznym szczenięciem, który zawsze ma coś do rozwiązania problemu. Rocky używa swojego poręcznego pazura, aby podnieść przedmioty, które można poddać recyklingowi i wykorzystać do innych celów.

Rocky jest sprytnym ekologicznym szczeniakiem. Redukuje, wykorzystuje ponownie i przetwarza wszystko, co może znaleźć. Jednak Rocky ma aquafobię (strach przed wodą). Czasami musi zmierzyć się ze swoim strachem, ale wydaje się, że nigdy go nie pokonuje. Jednak akceptuje, że jest mokry, ilekroć zmieni się w szczeniaka.

Jest dość inteligentny, ponieważ często wdraża urządzenia z materiałów w swoim pojeździe

Rocky jest szary z białymi łapami, białą końcówką na ogonie i białymi końcówkami na futrzanych kępkach na twarzy, wraz z ciemniejszym szarym kółkiem wokół lewego oka i dwoma kółkami na plecach. Ma czarny nos i pomarańczowo-brązowe oczy. Ma również miękkie ucho i nacięcie na lewym uchu.